Tenis

Nasze korty

Klub Tenisowy WILGA dysponuje czterema pełnowymiarowymi kortami tenisowymi.

Korty tenisowe w hali

Posiadają nawierzchnie ze szwedzkiej wykładziny dywanowej Boltex. Położona jest ona na bitumicznym podłożu, dzięki czemu udało się pogodzić dwie sprzeczne cechy nawierchni tenisowych. Korty są szybkie, a ryzyko kontuzji zostało zmnieszone do minimum. Dzięki zastosowaniu przeszkleniom w dachu istnieje możliwość gry przy świetle dziennym. Dodatkowo korty są wyposażone w oświetlenie halogenowe dobrane przez specjalisów firmy Phillips. Konstrukcja hali, jej izolacja cieplna i ogrzewanie gwarantują komfortową grę nawet przy mrozie przekraczającym -20 C. Wysokość hali wynosi 10 m.

Korty tenisowe zewnętrzne

Są pokryte nawierzchnią z syntetycznej trawy. Wysokość trawy została tak dobrana aby odczucia gry były zbliżone do gry na nawierzchni z mączki ceglanej. Kort jest raczej wolny i umożliwia poślizg przy dobieganiu do piłki. Korty są wyposażone w sztuczne oświetlenie, więc możliwa jest gra po zmroku.

Szkoła tenisa

W tenisie jak w tańcu – trzeba skończyć dobrą szkołę.

Pomimo, że bez opieki trenera można nauczyć się grać skutecznie, ba można nawet wygrywać amatorskie turnieje tenisowe, to ładnej gry najlepiej nauczyć się w szkole tenisa.

Prowadzimy szkołę dla dorosłych i dla dzieci. Dzieci uwielbiają zajęcia w naszym klubie, prowadzą je doświadczeni trenerzy, którzy potrafią zmotywować je do pracy. Efekty nauki widać bardzo szybko. Po kilku miesiącach uczniowie potrafią kontrolować lot piłki, więc stają się doskonałymi partnerami do rekreacyjnej gry ze swoimi rodzicami.

Szkoła tenisa Warszawa w Klubie Wilga

Zajęcia odbywają się przeważnie w grupach czteroosobowych raz lub dwa razy w tygodniu. Dzieci są dobierane w grupy w zależności od stopnia umiejętności, co pozwala im nawiązać prawdziwą rywalizacje między sobą.

Lekcja kosztuje: 
50zł/h – cena za zajęcia w grupie 4-5osobowej
60zł/h – cena za zajęcia w grupie 3osobowej
80zł/h – cena za zajęcia w grupie 2osobowej

Ceny lekcji tenisa zawierają opłaty za wynajem kortu

Trening indywidualny kosztuje 80zł i nie zawiera ceny wynajmu kortu.

Wszystkie osoby, które wchodzą na korty tenisowe zobowiązane są do zmiany obuwia na sportowe z gładką podeszwą przystosowane do gry na nawierzchniach dywanowych (no marking)